sâmbătă, 30 martie 2019

PROGRAMUL SF. SLUJBE 31 martie - 6 aprilie 2019



Duminică - 31 martie

900 - 1000 Acatistul Mântuitorului Iisus Hristos, Ceasurile I, III
1000 - 1200 Sfânta Liturghie a Sf. Vasile cel Mare
1800 - 1900 Vecernia
1900 - Cateheză

Luni - 1 aprilie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
1800 - Vecernia, Pavecernița Mare

Marți - 2 aprilie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
1800 - Vecernia, Pavecernița Mare

Miercuri - 3 aprilie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
1500 - Vecernia, Sf. Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite
1730 - Rugăciuni la cerere și sfătuire

Joi - 4 aprilie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
1800 - Vecernia, Pavecernița Mare

Vineri - 5 aprilie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
1500 - Vecernia, Sf. Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite
1730 - Rugăciuni la cerere și sfătuire

Sâmbătă - 6 aprilie

600 - Utrenia, Sfânta Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
930 - Parastas pentru cei adormiți
1000 - 1300 - Program de spovedanie
1800 - 2100 - Vecernia Mare, Litie și Utrenie

duminică, 24 martie 2019

PROGRAMUL SF. SLUJBE 24 martie - 30 martie 2019

Duminică - 24 martie

900 - 1000 Acatistul Mântuitorului Iisus Hristos, Ceasurile I, III
1000 - 1200 Sfânta Liturghie a Sf. Vasile cel Mare
1800 - 2100 Vecernia Mare, Litie și Utrenie

Luni - 25 martie

900 - 1200 Acatistul BuneiVestiri, Vecernia, Sfânta Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
1800 - Pavecernița Mică
1900 - Cateheză

Marți - 26 martie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
1800 - Vecernia, Pavecernița Mare

Miercuri - 27 martie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
1500 - Vecernia, Sf. Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite
1730 - Rugăciuni la cerere și sfătuire

Joi - 28 martie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
1800 - Vecernia, Pavecernița Mare

Vineri - 29 martie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
1500 - Vecernia, Sf. Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite
1730 - Rugăciuni la cerere și sfătuire

Sâmbătă - 30 martie

600 - Utrenia, Sfânta Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
930 - Parastas pentru cei adormiți
1000 - 1300 - Program de spovedanie
1800 - 2100 Vecernia Mare, Litie și Utrenie

sâmbătă, 16 martie 2019

PROGRAMUL SF. SLUJBE 17 martie - 23 martie 2019

Duminică - 17 martie

900 - 1000 Acatistul Mântuitorului Iisus Hristos, Ceasurile I, III
1000 - 1200 Sfânta Liturghie a Sf. Vasile cel Mare
1800 - 1900 Vecernia
1900 - Cateheză

Luni - 18 martie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
1800 - Vecernia, Pavecernița Mare

Marți - 19 martie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
1800 - Vecernia, Pavecernița Mare

Miercuri - 20 martie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
1500 - Vecernia, Sf. Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite
1730 - Rugăciuni la cerere

Joi - 21 martie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
1800 - Vecernia, Pavecernița Mare

Vineri - 22 martie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
1500 - Vecernia, Sf. Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite
1730 - Rugăciuni la cerere

Sâmbătă - 23 martie

600 - Utrenia, Sfânta Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
930 - Parastas pentru cei adormiți
1000 - 1300 - Program de spovedanie
1800 - 2100 Vecernia Mare, Litie și Utrenie

sâmbătă, 9 martie 2019

PROGRAMUL SF. SLUJBE 10 martie - 16 martie 2019



Duminică - 10 martie

900 - 1000 Acatistul Mântuitorului Iisus Hristos, Ceasurile I, III
1000 - 1200 Sfânta Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
1800 - 1900 Ceasul IX, Vecernia și Paraclisul Maicii Domnului
1900 - Cateheză

Luni - 11 martie

700 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița, Vecernia
1600 - Pavecernița Mare, Canonul cel Mare al Sfântului Andrei Criteanul

Marți - 12 martie

700 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița, Vecernia
1600 - Pavecernița Mare, Canonul cel Mare al Sfântului Andrei Criteanul

Miercuri - 13 martie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița, Vecernia, Sf. Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite
1600 - Pavecernița Mare; Canonul cel Mare al Sfântului Andrei Criteanul

Joi - 14 martie

700 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița, Vecernia
1600 - Pavecernița Mare; Canonul cel Mare al Sfântului Andrei Criteanul

Vineri - 15 martie

630 - Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița, Vecernia, Sf. Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite
1800 - Pavecernița Mare

Sâmbătă - 16 martie

600 - Utrenia, Sfânta Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
930 - Parastas pentru cei adormiți
1800 - 2100 Vecernia Mare, Litie și Utrenie

sâmbătă, 2 martie 2019

PROGRAMUL SFINTELOR SLUJBE Mănăstirea „Sf. Elisabeta”, Cluj-Napoca 3 martie - 9 martie 2019



Duminică - 3 martie

900 - 1000 Acatist, Ceasurile I, III, VI
1000 - 1230 Sfânta Liturghie
1800 - 1900 Ceasul IX, Vecernia și Paraclisul Maicii Domnului
1900 - Cateheză

Luni - 4 martie

700 - 830 Utrenia, Ceasurile I, III, VI, Obednița
1800 - 1900 Ceasul IX, Vecernia și Pavecernița Mică

Marți - 5 martie

600 - 930 Utrenia, Sfânta Liturghie
1800 - 1930 Ceasul IX, Vecernia și Pavecernița Mare

Miercuri - 6 martie

700 -  Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
800 - Vecernia
1800 - 1900 Pavecernița Mică

Joi - 7 martie

700 - 830 Utrenia, Ceasurile I, III, VI, Obednița
1800 - 1900 Ceasul IX, Vecernia și Pavecernița Mare

Vineri - 8 martie

700 -  Utrenia, Ceasurile I, III, VI, IX, Obednița
800 - Vecernia
1800 - 1900 Pavecernița Mică

Sâmbătă - 9 martie

600 - 930 Utrenia, Sfânta Liturghie
1800 - 2100 Priveghere (Vecernia, Litia și Utrenia)